Stiri

Propunere impozite si taxe pt anul 2018

T A B L O U L
CUPRINZÂND VALORILE IMPOZABILE, IMPOZITELE ŞI TAXELE LOCALE, ALTE TAXE ASIMILATE
ACESTORA, PRECUM ŞI AMENZILE APLICABILE ÎN ANUL FISCAL 201844263-money-cash-coins-hand-150x150

Bun venit

dsc_3752

În calitate de primar al comunei Oniceni, adresez un sincer bun venit tuturor celor ce aţi accesat acest site, în numele comunităţii acestei comune, administraţiei publice locale şi al meu personal.
Ne dorim ca pe această cale să venim în sprijinul cetăţenilor, oferindu-le dreptul la informaţia produsă şi gestionată de administraţia publică locală şi în acelaşi timp să fim o fereastră deschisă permanent tuturor celor ce vor să ne cunoască comuna şi pe noi.
Mulţumesc în numele locuitorilor, vizitatorilor din ţară şi străinătate, pentru că aţi avut curiozitatea şi dorinţa de a afla cât mai multe despre noi, gândindu-vă poate că veţi descoperi oportunităţi de afaceri de orice natură, să sperăm că vă vor îndemna să investiţi în comuna noastră, asigurându-vă cu responsabilitate de existenţa unei administraţii publice locale deschise şi transparente.
Cu siguranţă în urma informaţiilor primite, veţi găsi măcar un lucru care vă va capta atenţia şi dorinţa de a cunoaşte pe viu frumuseţea unică a acestor meleaguri, oamenii prietenoşi, ospitalieri şi farmecul unei comune primitoare.    Vă invit, deci, locuitori ai comunei Oniceni, să faceţi aprecieri şi propuneri privind dezideratele de viitor, iar noi ne vom strădui să le punem în practică, în folosul comunităţii noastre.
Pe dumneavoastră, oaspeţii noştri virtuali, vă invităm să ne cunoaşteţi, să ne înţelegeţi modul de viaţă, să ne fiţi alături la sărbători, să construim împreună viitorul comunei noastre. Devenind şi oaspeţi reali, venind la noi, vă veţi convinge de facilităţile şi oportunităţile de dezvoltare oferite de comuna noastră.

Cu stima,

Duminica Bogdan Ioan

Citeste.

Primaria Comunei Oniceni are un site nou!

www

Bine ati venit pe site-ul Comunei Oniceni!!!

Primaria Comunei Oniceni lanseaza noul site iar cu aceasta ocazie va invitam sa il vizitati si sa lasati astfel o impresie generala.

Comuna Oniceni este localizată în partea estică a ţării, fiind străbătută de paralele de 45°50′ latitudine nordică şi meridianul de 27°10′ longitudine estică. În Podişul Moldovenesc – în bazinul superior al Bârladului.

Comuna Oniceni se invecineaza are in administrare urmatoarele localitati:Oniceni, Mărmureni, Ciornei, Pustieta, Lunca, Pietrosu, Solca, Poiana Humei, Gorunu, Valea Enei, Linseşti

Comments are closed.